1. pl
  2. en

Powody geograficzne, czyli względna bliskość do Szwecji oraz istniejąca infrastruktura i doświadczeni pracownicy sprawiły, że Lasse Granqvist rozpoczął rozmowy z firmą Rek-Pol, które doprowadziły do połączenia jego kapitału i umięjętności biznesowych z możliwościami technologicznymi Rek-Polu i ostatecznie powołaniem do życia firmy Rek-Swed Sp. z o.o. z Lasse Granqvist jako głównym udziałowcem.

 

Rek-Swed kontynuował sprzedaż na rynku polskim. Głównymi rynkami zbytu stały się jednak rynki zagraniczne, głównie skandynawskie.

Pod marka Granqvists® produkowano rękawice dla służb mundurowych tj. straży pożarnej, wojska i policji.  

Marka lill-Sport® oferowała rękawice sportowe dla narciarzy biegowych.

lill-Sport® jest dobrze znaną i rozpoznawalną marką i cieszy się bardzo dużym zaufaniem wśród zawodników światowej sławy tej dyscypliny sportowej.

Na początku swojej działalności przedsiębiorstwo zatrudniało niewiele ponad 40 osób, wytwarzało przeciętnie 3 do 4 tysięcy par rękawic miesięcznie- w większości rękawic wyjściowych.

 

W jaki sposób doszło do połączenia polskiej Fabryki Rękawiczek ze szwedzką marką Granqvists AB?

Na początku lat 90-ych, w okresie przemian ustrojowych, sytuacja wielu polskich firm nie była łatwa. Utworzona w roku 1991 spółka Rek-Pol miała problem by odnaleźć się w gospodarce wolnorynkowej. W tym samym czasie do Polski trafił Lasse Granqvist, poszukujący zakładu produkującego rękawice. Sam, jako były sportowiec – biegacz narciarski, już w latach 80-ych stwierdził, że na rynku brakuje specjalistycznych rękawiczek dla uprawiających tę właśnie dyscyplinę sportu. Początkowo zaczął produkcję na miejscu w Szwecji, aby z kolei przenieść się do Finlandii. Stamtąd przeniósł produkcję do Jugosławii, z której niestety musiał zrezygnować z powodu toczącej się wojny. 

Geneza Rek-Swed sięga 1991 roku. Powstała ono na fundamentach zlikwidowanego oddziału Fabryki Rękawiczek z Miastka. Głównym profilem działalności przedsiębiorstwa była i pozostaje produkcja bogatego asortymentu rękawic.

Nowo powstały Rek-Swed wykorzystując cenne doświadczenia i umiejętności pracowników zlikwidowanego oddziału, w zasadniczym stopniu zachował dotychczasowy profil działania i kontynuuje bogate tradycje szycia rękawic.

W prawie 30-letnim okresie funkcjonowania firmy przeprowadzano w niej liczne modernizacje. Poza udoskonalaniem profilu i technologii produkcji, zwiększono również wydajność pracy, rozbudowano park maszynowy, po to aby pracownicy mogli pracować na jedną zmianę,  mając w ten sposób więcej czasu dla siebie i swoich bliskich.

Geneza i historia

 

Firma Granqvists Manufacturing (do sierpnia 2020  jako Rek-Swed Sp. z o.o.) jest spółką z udziałem kapitału szwedzkiego reprezentowanego przez znaną na zachodnich rynkach firmę Granqvists AB. Aktualne zatrudnienie firmy wynosi ok. 300 osób, a miesięczna produkcja waha się w przedziale ok. 20 tysięcy par. Do tej pory firma może się pochwalić ponad 200 modelami rękawic, zaspokajającymi gusta i potrzeby najbardziej wymagających odbiorców.

 

Granqvists Manufacturing - wczoraj i dziś

Przydatne informacje

Jeśli potrzebujesz informacji na temat naszych wyrobów odwiedź zakładkę "Produkty". Jeśli chcesz nas odwiedzić lub złożyć zapytanie w sprawie możliwości podjęcia pracy zajrzyj do działu "Kontakt" i skontaktuj się z odpowiednią osobą. Naszą lokalizację znajdziesz na mapce.

Dostarczamy specjalistycznych rękawic dla służb mundurowych: straż pożarna, policja, wojsko, w tym wojsko NATO. Dbamy o to, aby nasze produkty były jak najwyższej jakości. Starannie wybieramy najlepsze materiały, które zapewnią maksymalną ochronę, komfort, trwałość oraz najwyższe bezpieczeństwo.

W kilku słowach o tym co robimy

Wykonanie strony:

Media Społecznościowe