Media Społecznościowe

Wykonanie strony:

W kilku słowach o tym co robimy

Dostarczamy specjalistycznych rękawic dla służb mundurowych: straż pożarna, policja, wojsko, w tym wojsko NATO. Dbamy o to, aby nasze produkty były jak najwyższej jakości. Starannie wybieramy najlepsze materiały, które zapewnią maksymalną ochronę, komfort, trwałość oraz najwyższe bezpieczeństwo.

Jeśli potrzebujesz informacji na temat naszych wyrobów odwiedź zakładkę "Produkty". Jeśli chcesz nas odwiedzić lub złożyć zapytanie w sprawie możliwości podjęcia pracy zajrzyj do działu "Kontakt" i skontaktuj się z odpowiednią osobą. Naszą lokalizację znajdziesz na mapce.

Przydatne informacje

Granqvists Manufacturing - wczoraj i dziś

Geneza i historia

 

Firma Granqvists Manufacturing (do sierpnia 2020  jako Rek-Swed Sp. z o.o.) jest spółką z udziałem kapitału szwedzkiego reprezentowanego przez znaną na zachodnich rynkach firmę Granqvists AB. Aktualne zatrudnienie firmy wynosi ok. 300 osób, a miesięczna produkcja waha się w przedziale ok. 20 tysięcy par. Do tej pory firma może się pochwalić ponad 200 modelami rękawic, zaspokajającymi gusta i potrzeby najbardziej wymagających odbiorców.

 

W prawie 30-letnim okresie funkcjonowania firmy przeprowadzano w niej liczne modernizacje. Poza udoskonalaniem profilu i technologii produkcji, zwiększono również wydajność pracy, rozbudowano park maszynowy, po to aby pracownicy mogli pracować na jedną zmianę,  mając w ten sposób więcej czasu dla siebie i swoich bliskich.

Geneza Rek-Swed sięga 1991 roku. Powstała ono na fundamentach zlikwidowanego oddziału Fabryki Rękawiczek z Miastka. Głównym profilem działalności przedsiębiorstwa była i pozostaje produkcja bogatego asortymentu rękawic.

Nowo powstały Rek-Swed wykorzystując cenne doświadczenia i umiejętności pracowników zlikwidowanego oddziału, w zasadniczym stopniu zachował dotychczasowy profil działania i kontynuuje bogate tradycje szycia rękawic.

Na początku swojej działalności przedsiębiorstwo zatrudniało niewiele ponad 40 osób, wytwarzało przeciętnie 3 do 4 tysięcy par rękawic miesięcznie- w większości rękawic wyjściowych.

 

W jaki sposób doszło do połączenia polskiej Fabryki Rękawiczek ze szwedzką marką Granqvists AB?

Na początku lat 90-ych, w okresie przemian ustrojowych, sytuacja wielu polskich firm nie była łatwa. Utworzona w roku 1991 spółka Rek-Pol miała problem by odnaleźć się w gospodarce wolnorynkowej. W tym samym czasie do Polski trafił Lasse Granqvist, poszukujący zakładu produkującego rękawice. Sam, jako były sportowiec – biegacz narciarski, już w latach 80-ych stwierdził, że na rynku brakuje specjalistycznych rękawiczek dla uprawiających tę właśnie dyscyplinę sportu. Początkowo zaczął produkcję na miejscu w Szwecji, aby z kolei przenieść się do Finlandii. Stamtąd przeniósł produkcję do Jugosławii, z której niestety musiał zrezygnować z powodu toczącej się wojny. 

Powody geograficzne, czyli względna bliskość do Szwecji oraz istniejąca infrastruktura i doświadczeni pracownicy sprawiły, że Lasse Granqvist rozpoczął rozmowy z firmą Rek-Pol, które doprowadziły do połączenia jego kapitału i umięjętności biznesowych z możliwościami technologicznymi Rek-Polu i ostatecznie powołaniem do życia firmy Rek-Swed Sp. z o.o. z Lasse Granqvist jako głównym udziałowcem.

 

Rek-Swed kontynuował sprzedaż na rynku polskim. Głównymi rynkami zbytu stały się jednak rynki zagraniczne, głównie skandynawskie.

Pod marka Granqvists® produkowano rękawice dla służb mundurowych tj. straży pożarnej, wojska i policji.  

Marka lill-Sport® oferowała rękawice sportowe dla narciarzy biegowych.

lill-Sport® jest dobrze znaną i rozpoznawalną marką i cieszy się bardzo dużym zaufaniem wśród zawodników światowej sławy tej dyscypliny sportowej.

  1. pl
  2. en